Mirė se erdhe...Benvenuto...
ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėve tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 

Forumi Weltoffen
 
ju fton perzemersisht ne hapjen e ekspozites
 
"Im Blau des Südens"
(ne blune e jugut)
 
vepra te artisteve vlonjate
 
Agron Dine - Piktor
Arben Meksi - Grafist
(artistet do te jene te pranishem)
 
ne daten 3 Mai 2004 ora 19.00
ne Altes Rathaus - Wappensaal
Wien 1, Wipplingerstrasse 8
 
Pershendetja nga
Franz Grundwald - Kryetar i Bashkise 1 te Vjenes
 
Hapja nga
Shpetim Gjika - Kryetar i Bashkise Vlore
 
Mbi artistet do te flas
Fatmir Velaj - Kryetar i Forum Weltoffen International
 
Pjese Muzikore
 
Cocktail
-----------------------------------------
Me kete rast do vije ne Vjene dhe nje grup nga Vlora ne perberje te se ciles bene pjese dhe Kryetari i dhome se tregtise Vlore.
Gjithashtu do vije dhe nje team i TV Amantia-s, Vlore.
 
Per te tjera aktivitete, si takime me miq e dashamires te Vlores do t'ju lajmerojme .
 
Me respekt i juaji

Fatmir Velaj

Priru / Torna