Mirė se erdhe...Benvenuto...
ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėve tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 

GRANDE CONCERTO DI CANTANTI ALBANESI A RIMINI

 

Ne Rimini organizohet nje koncert madheshtor me yje te skenes shqiptare te cilet vijne nga New Yorku dhe Shqiperia. Koncerti do jete 100% shqip dhe 100% life me orkestren Alba nga New Yorku (Edmond Xhani, Artan Kushi, Dritan Papa, Murat Rama). Si kengetare do jene: Merita Halili, Gezim Nika, Eli Gjezo, Vellezerit Zena. Humoristi, artist i merituar Gezim Kruja dhe do prezantoje Silvana Brace dhe Elmira Xhani.

 

priru / torna