ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėvet tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 
 
Tė dashur bashkėkombas, hapen ikėtė link dhe do tė shihni njė dokumentar shumė tė pasur mbi historinė tonė kombėtare, tė regjimit tė Mbretit tonė tė parė - Skėnderbeut!!!
Shikim tė kėndshėm!
Nderime e pėrqafime pėr tė gjithė ju!
Engjėll Koliqi
 

SU YOUTUBE UN INTERESSANTE DOCUMENTARIO SU SKANDERBEG

http://www.youtube.com/watch?v=mTGebOb6EE8&feature=fvwk%EF%BB%BF

 

priru / torna