ARBITALIA 

Shtėpia e Arbėreshėvet tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 
Lajme ka Eparkia e Ungres / Notizie dall' Eparchia di Lungro
 

SOLIDARIETA' AL POPOLO D'ALBANIA,

ALLE SORELLE E AI FRATELLI ALBANESI.

Dua tė komunikoj gjithė afėrsinė time motravet dhe vėllezėrvet shqiptarė pėr lėkundjen e dheut qė solli vdekje, dėme dhe lot. Ne jemi popull i fort dhe i mėsuar se lumturia bėhet me sakrifice. Jemi popull i vogėl dhe i gatėshėm pėr ripunimin. Jemi popull i dhunuar dhe i nxitur nga besa. Kėnga melankonike tė dhimbjės rreh gjoksin tim si njė daull. Bilbili sjell erėn e dimrit. Ngrėmi llorėt dhe rindėrtojmė jetėn ashtu si bėn dallandysha ēdo herė.

Pino Cacozza, drejtor i webit Arbitalia


L'Associazione Arbitalia si unisce all'iniziativa promossa dall'Eparchia di Lungro e dalla Caritas Diocesana e invita tutti coloro che hanno nel cuore l'Albania a voler contribuire e adoperarsi per le necessitą immediate e per la ricostruzione. E' un gesto d'amore per stare accanto alle nostre sorelle e ai nostri fratelli. .

 

LOCANDINA PER LE DONAZIONI

C/C POSTALE N. 13916879 CURIA VESCOVILE DI LUNGRO

CAUSALE: TERREMOTO ALBANIA 2019

 

 

priru / torna