ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėvet tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 
Lajme ka Kosova / Notizie dal Kossovo
 
Shteti i Kosoves po mbush vitin e pare te egzistences se tij. Deri me tani ai eshte njohur nga mjaft vende anetare te OKB dhe pritet qe numri i tyre te shtohet.

Permes ketij peticioni u behet thirrje 57 vendeve te Konferences se Vendeve Islamike qe ta njohin edhe ata Pavaresine e Kosoves.

Per te nenshkruar edhe ju kete peticion lutemi klikoni
www.peticioni.info ku mund te lexoni edhe tekstin e plote.

Eshte e rendesishme qe ky peticion te nenshkruhet nga sa me shume njerez, ndaj perilleni kete email tek sa me shume te njohur.

Me respekte
Flamur Arbana
 

priru / torna