Mirė se erdhe...Benvenuto...
ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėve tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 

EMISIONI "MALLE PER ATDHENE"

TEL&PRESS                                               
Via RAFFAELLO SANZIO, 39                                                                    
29100 PIACENZA                                     
Tel. 0523/ 592.295                
Fax 0523/ 617.251                                                    
E-mail:info@radioinn.it

 

Te dashur Vellezer te Arbitalias

Deshirojm t’Ju veme ne dijeni, se ne Piacenza prej muajsh ka filluar trasmetimi  i nje programi radiofonik ne Gjuhen Shqipe. Ky program trasmetohet nga radio  “INN” Piacenza.

Emisioni eshte ideuar, pregatitet e drejtohet nga gazetaret shqiptare Kastriot Cara e Violeta Gjoka.

Emisionin e kemi titulluar “Malle per Atdhene”, japim lajmet me te fundit nga Shqiperia, kulture, sport dhe nje rubrike ne gjuhen italiane per degjuesit italiane, ku e njohim me kulturen e traditat Shqiptare.  

Trasmetohet ēdo te djele ne oren 13:00.Me sa dime eshte hera e pare qe ne Itali trasmetohet nje program i tille komplet me lajme, muzike, kulture, intervista ne gjuhen Shqipe. Programi po ecen mjaft mire, e ndjekin jo vetem Bashkatdhetaret tane por dhe italianet, ne emisionin tone ata njihen me informacione per Shqiperine qe me pare nuk dinin. Ku emision po kthehet ne nje istrument te rendesishem integrimi per Etnine Shqiptare,  e cila eshte me e madhja ketu ne Piacenza

Per kete emision ne kemi deshire te bashkepunojm me ju per lajme te ndryshme qe i perkasin

Etnise Arbereshe.  

Ju urojme pune te mbare,

Me respekt,

Kastriot Cara
Via XXIV Maggio n.32
29100, Piacenza
cel.347/4519535
 
Violeta   Gjoka 
violetagjoka@libero.it
Via S. Eufemia n.30
29100,Piacenza
cel. 3471072541

priru / torna