Mirė se erdhe...Benvenuto...
ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėve tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 

UDINE 26-11-2006

Ora 15:00

Me rastin e’’ 94-VJETORIT’’ te pavaresise mbareshqiptare jeni te ftuar te festojme sebashku

Marrin pjese perfaqesues nga trupi diplomatik shqiptar ne Itali, nga kryesia e Lidhjes Nacionale te Shoqatave Shqiptaro Arberesh ne Itali, perfaqesues te Dhomes se tregetise ne Friuli, personalitete te komunes Udine, Rajonit Friuli Venezia Giulia, UCAI-lidhja shoqatave te emigranteve Udine etj.

Programi:

Ora: 15,00-17,00 dt.26/11/2006 ne Teatrin "Zanon" - Viale Leonardo Da Vinci (Udine)

-Ju ftojme te kendojme sebashku Hymnin e flamurit Kombetar Shqiptar .

-Te ftuarit sjellin pershendetjet e tyre komunitetit shqiptar ne Udine.

- Presidenti i Lidhjes Nacionale Shqiptaro Arberesh z. Alban Kraja dhe industrialisti i njohur arberesh Mario Morri, ne bashkepunim me dhomen e tregetise te rajonit Friuli, prezantojne nismen:

"Shqiperia 1 euro"

(Jane te mirepritura pyetjet nga te pranishmit.)

 

Ne vazhdim:

-Koncert festiv. me kenge,valle e recitime nga

*Ansambli SHQIPONJA .

*Kengetaria e mirenjohur Shqiptare Alida Hisku me djalin e saj Albin

*Grupi  hip-hop’’Band.2’’, nga Treviso me balerinet:

* Kendojne: Alesjo Ross Lubonja e Yasim Lemfaddel.

*Kantautori i mirenjohur shqiptar me banim ne Itali Joe Artid Fejzo

-Ekspozite me libra, instrumenta, kostume kombetare nga Shqiperia, si dhe me fotografi nga aktivitet e ndryshme kulturore e artistike e sportive te komunitetit shqiptar ne Udine.

 

-Ora 19,00: Te darkojme sebashku.

Banket festiv, ku nen tingujt e bukur te muzikes Shqiptare ftohen te defrejne te gjithe  pjesemarresit.

           

-Adresa e vendit ku behet banketi:

kampi sportiv "LAUZACO"

 Per arsye organizimi jeni te lutur te konfirmoni ardhjen dhe numrin e personave.

 

Per informazion: cell-3485635179, 3287544508.

SHOQATA SHQIPTARE E BASHKUAR “SHQIPONJA” 

Sede Legale Via Zorutti nr.6  Tavagnacco. Prov di Udine

Nr,posta/33010. / Cod.fisc.Assoc.: 94095790302.

priru / torna