ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėvet tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 
Vazhdojne aktivitetet e Lidhjes nga njeri qytet ne tjetrin.

Kete radhe, ne bashkepunim me Konsulaten e Pergjitheshme te Shqiperise ne
Milano
, ju ftojme ne Sesto San Giovanni (MI) me 15.04.2007.

ME RASTIN E 16° VJETORIT TE EMIGRACIONIT MASIV SHQIPTAR NE ITALI, JU FTOJME
TE MERRNI PJESE NE KONFERENCEN ME TEME:

"TE KUJTOJME NGA VIJME, TE PROJEKTOJME KU SHKOJME"

NE VAZHDIM, ORA 17°°, PER TE PERSHENDETUR ARRITJET MJAFT DOMETHENESE TE KOMUNITETIT TONE NE ITALI 
DO JEPET KONCERTI
 
"SHQIP KENDOJ".

 Ju mirepresim.

 Per me teper mund te shfletoni
www.legaalbanese.com

 Pershendetje te perzemerta,
Zyra e shtypit dhe informacionit te Lidhjes Nacionale shqiptaro-arberesh.
 

priru / torna