ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėvet tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 
Lajme tė tjera / Altre notizie
 
Tė nderuar,
me keqardhje Ju njoftoj se nė fshatin Stublla e Epėrme, kumuna e Vitisė, te kisha e Vjetėr, te shkolla  e parė shqipe, THEHET, RRĖNOHET TRUPORJA E ZOJĖS SĖ BEKUAR, prej kremineleve qė nuk ia dėshirojnė tė mirėn vendit tonė, kishės dhe popullit!
Ju lutem qė ta informoni kėtė rast barbar e terorist!!
 
Shiko ktu me gjerėsisht:
 
 
Me nderime
 
Mag. Don Kolė Gjergji, Austri

 

priru / torna