ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėvet tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 

horizontal rule

 

bullet

EVENTO STORICO: ROMA, DOMENICA 19 OTTOBRE 2003, PIAZZA SAN PIETRO BEATIFICAZIONE DI MADRE TERESA (

Bashkėkombasė tė dashur!!!
Tė gjithė ju qė jeni tė interesuar tė merrni pjesė nė Ceremoninė qendrore tė Lumturimit (Beatifikimit) tė Nėnės Tereze, mnjė 19 tetor 2003, nė Sheshin e Shėn Pjetrit nė Vatikan, mund tė vini, sepse kemi siguruar edhe 500 bileta hyrėse pėr shqiptarė, qė janė gratis. Tė interesuarit mund tė lajmėrohen nė tel. +39 3358099629 - merremi vesh dhe e caktojmė vendin, ku mund tė shihemi pėr marrjen e biletave (afėr Vatikanit), tė shtunėn nė mbrėmje, ose tė dielėn herėt.... deri nė ora 6.30, sepse nga ora 7 fillon hyrja e unė hyj mė herėt, pėr shkak tė obligimeve qė kam pėr RTK-nė dhe pėr Gazetėn kombėtare "Bota Sot".
 
Me nderime, me respekt dhe me dashuri pėr tė gjithė shqiptarėt!!!!
ENGJĖLL KOLIQI

 

bullet

NENE TEREZA e Kalkutes, bija e mohuar e Shqiperise

bullet

PRIMA MANIFESTAZIONE DEDICATA ALLA SANTISSIMA MADRE TERESA DI CALCUTTA

bullet

NĖ LECCO PO PUNOHET PĖRKUSHTIMISHT NĖ PĖRGATITJEN E MANIFESTIMIT TĖ DENJĖ E TĖ MADH DYDITOR, KUSHTUAR NĖNĖS TEREZE

bullet

MADRE TERESA DI CALCUTTA SARA' PRESTO BEATA

bullet

MANIFESTIMI NDĖRKOMBĖTAR KUSHTUAR NĖNĖS TEREZE: «BIJA SHQIPTARE - NĖNA E BOTĖS MBARĖ - SHENJTĖRESHA E DASHURISĖ» - Lecco, 12 e 13 korrik 2003 - detaje konkrete nga organizimi -

bullet

MANIFESTIMI NDĖRKOMBĖTAR KUSHTUAR NĖNĖS TEREZE: «BIJA SHQIPTARE - NĖNA E BOTĖS MBARĖ - SHENJTĖRESHA E DASHURISĖ» - Lecco, 12 e 13 korrik 2003 - PROGRAM

bullet

UNA POESIA DI MADRE TERESA

bullet

ASSOCIAZIONE MUSICALE INTERNAZIONALE DI ROMA – COMUNICATO STAMPA

bullet

ASSOCIAZIONE MUSICALE INTERNAZIONALE DI ROMA – OMAGGIO A MADRE TERESA

bullet

ASTI - SORELLA NOSTRA, MADRE DEL MONDO

bullet

KRYEQYTETI BOTĖROR I KRISHTERIMIT DHE I TURIZMIT PO PĖRGATITET PĖR DITĖN E MADHE TĖ LUMTURIMIT TĖ NĖNĖS TEREZE, ME MOTON:«TĖ LUMTUR JANĖ ATA TĖ FUNDIT, SEPSE DO TĖ JENĖ NDĖR TĖ PARĖT»

bullet

NĖ MUJORIN E PARĖ TĖ BEATIFIKIMIT TĖ MISIONARES TONĖ - NĖNĖ TEREZA – NJĖ E LUME SHQIPTARE NĖ QIELL (Albert Bisaku)

bullet

MADRE TERESA - UN AMORE SENZA CONFINI di Engjell Koliqi

bullet

L'AMORE INNESTATO NELLA CAPARBIETA' ALBANESE di Vincenzo Iapichino

Priru! / Torna!