Mirė se erdhe...Benvenuto...
ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėve tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 

L'UNICAL RISTAMPA IL PRIMO ED UNICO NUMERO DELLA RIVISTA VIJA

 

LEGGI LA PRIMA PAGINA

Bibliotekat e bashkėsive arbėreshe, por dhe Biblioteka tė tjera, po tė duan, sot kanė mundėsi tė marrin njė kopje tė sė famshmes revistė arbėreshe VIJA (e sė cilės u botua vetėm numri i parė nė vitin 1976) e themeluar nga i ndjeri zoti papas dhe profesor Francesco Solano.

Tė interesuarit mund t'i drejtohen Bibliotekės BAU (Biblioteca di Area Umanistica), te Universiteti i Kalabrisė.

Biblioteca di Area Umanistica "F. E. Fagiani"

Universitą della Calabria

I Blocco Biblioteca di Ateneo

87036 Campus di Arcavacata (CS)

Email bau@unical.it

Home Page http://bau.unical.it

Direttore: dott.ssa Rita De Battisti

Tel. +39/0984/496281

Fax +39/0984/496264

priru / torna