Mirė se erdhe...Benvenuto...
ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėve tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 

Nella rivista albanese "Ars" una rubrica di Caterina Zuccaro

Poetja dhe studiuesja e mirėnjohur arbėreshe Katerina Xukaro nis njė rubrikė tė re nė revistėn "ars", nė tė cilėn do tė pasqyrojė zhvillimet e sotme letrare tė brezit mė tė ri tė krijuesve arbėreshė.

POEZIA E RE ARBĖRESHE