ARBITALIA 
Shtėpia e Arbėreshėvet tė Italisė
La Casa degli Albanesi d' Italia  
 
Le news di Engjell Koliqi

 

 

ANNO 2008

ANNO 2007

ANNO 2006

ANNO 2005

horizontal rule

ARCHIVIO

bullet TREGIM: ĖNDĖRRA KURORĖ DASHURIE
bullet MBI 1800 MĖRGIMTARĖ SHQIPTARĖ NĖ LECCO DHE NĖ RRETHINĖ PO PĖRGATITEN PĖR TĖ KREMTUAR DENJĖSISHT DITĖN E FLAMURIT DHE TĖ PAVARĖSISĖ SĖ SHQIPĖRISĖ
bullet
bullet NĖ LECCO PO PUNOHET PĖRKUSHTIMISHT NĖ PĖRGATITJEN E MANIFESTIMIT TĖ DENJĖ E TĖ MADH DYDITOR, KUSHTUAR NĖNĖS TEREZE
bullet
bullet NJĖ UDHĖTIM I PAHARRUAR ME DR DOM LUSH GJERGJI-N
bullet
bullet
bullet NUK KA LUFTĖ TĖ MIRĖ
bullet NDĖRROI JETĖ ARTISTI I MADH - MBRETI I KOMEDISĖ ITALIANE - ALBERTO SORDI
bullet KRYETARI I KOSOVĖS - DR IBRAHIM RUGOVA REALIZOI NJĖ VIZITĖ INTERESANTE DHE TĖ FRYTSHME NĖ ITALI
bullet CILAT JANĖ NDĖRMARRJET DHE HAPAT E QEVERIVE DHE TĖ MINISTRIVE TĖ ARSIMIT NĖ TIRANĖ DHE NĖ PRISHTINĖ PĖR T’U MUNDĖSUAR FĖMIJĖVE DHE TĖ RINJVE MĖRGIMTARĖ MĖSIMET PLOTĖSUESE NĖ GJUHĖN AMTARE DHE VLERAT KRYESORE TĖ HISTORISĖ E TĖ TRADITAVE TONA KOMBĖTARE ?!?!
bullet NDĖRROI JETĖ AVOKATI GIOVANNI (GIANNI) AGNELLI - PRONARI I FIAT-it - I CILI PĖR GJYSMĖ SHEKULLI IA KA NDĖRRUAR FAQEN HISTORISĖ SĖ ITALISĖ
bullet KREMTIMI I DITĖS SĖ FLAMURIT NĖ 90 VJETORIN E PAVARĖSISĖ SĖ SHQIPĖRISĖ, NĖ LECCO TĖ LOMBARDISĖ
bullet ĒFARĖ QYTETARIE DUHET TĖ KENĖ MĖRGIMTARĖT KOSOVARĖ ?!
bullet

«TAKIMET E DOM MIKELIT 2002» - SUKSESE, KRENARI DHE OBLIGIME TĖ REJA PĖR SHKENCĖTARĖT, HISTORIANĖT, SHKRIMTARĖT, ARTISTĖT...

bullet EDHE NJĖ NISMĖ E MIRĖ NĖ FABRIANO TĖ ANKONĖS: SHOQATA «UNITETI» PĖR BASHKIM TĖ TĖ GJITHĖ SUBJEKTEVE ARBĖRORE DHE KOORDINIM TĖ VEPRIMTARIVE
bullet

EDHE NJĖ TRAGJEDI SHQIPTARE NĖ KANALIN E OTRANTOS:

bullet VEPRIMTARI TĖ MĖRGATĖS SHQIPTARE NĖ ITALI
bullet SHOQATA «USKANA» ME SELI NĖ TOR LUPARA  TĖ ROMĖS – QENDĖR KOORDINUESE E SHUMĖ VEPRIMTARIVE ATDHETARE, KULTURORE E HUMANITARE TĖ MĖRGIMTARĖVE SHQIPTARĖ
bullet SHOQATA SHQIPTARE «NĖNA TEREZE» NĖ LECCO KREMTOI DITĖN E FLAMURIT ME MANIFESTIME KULTURORE-ARTISTIKE DHE SPORTIVE: KREMTE MADHĖSHTORE MULTIETNIKE PĖR FLAMURIN TONĖ KOMBĖTAR
bullet

KONGRESI I PARĖ I LIDHJES SHQIPTARE NĖ BOTĖ – LIDHJA E TRETĖ E PRIZRENIT !?!

bullet

SHOQATA "NĖNA TEREZE" FILLOI PĖRGATITJET PĖR KREMTIMIN E 28 NĖNTORIT - DITĖS SĖ FLAMURIT.

bullet U KREMTUA 50-VJETORI I THEMELIMIT DHE PUNA GJYSMĖSHEKULLORE E PROGRAMIT SHQIPTAR TĖ RADIO VATIKANIT
bullet JEMI PĖRGATITUR PĖR KONGRESIN E BASHKIMIT SHPIRTĖROR MBARĖSHQIPTAR
bullet NJE MENGJES ME GJERGJIN
bullet KĖNAQĖSIA IME - PĖRJETIMI I MREKULLISĖ ARBĖRORE: NĖNG HUMBET KURRĖ GJAKU I SHPRISHT. JETA E ARBĖRIT ĖSHTĖ E AMSHUAR !!!
bullet NĖ FIRENCĖ U MBAJT KUVENDI I DYTĖ I LIDHJES SHQIPTARE NĖ ITALI

priru / torna